Rodyti po:thumbnail list viewtable list view
8267 €

Trikojai

Trikojo fotoaparatui arba video kamerai pasirinkimas (juos gamina Vanguard, Velbon, DIVERSE HERSTELLER ir kitos kompanijos) yra ne mažiau svarbi užduotis, jei paties fotoaparato ar video kameros pasirinkimas. Būtent nuo trikojo kokybės labai daug priklausys vaizdų kokybė tais atvejais, kai fotografavimas/filmavimas nuo rankų apsunkintas arba neįmanomas.

Trikojai pirmiausia reikalingi tam, kad būtų galima fotografuoti vakarais arba net naktimis. Kad ir kokios būtų žmogaus rankos, vis tik net ir mažiausią laiko tarpą (kelias sekundes ir daugiau) fotoaparatą ar kamerą išlaikyti stabiliai nepavyks. Ką jau kalbėti apie ilgus išlaikymus, kai tenka susidurti su 20 – 30 sekundžių ir ilgesniais išlaikymais.

Taip pat yra situacijų, kai be trikojo neįmanoma išsiversti, jei naudojamas labai ilgas ir sunkus objektyvas. Pastarajam viršijus 400 mm ilgį kartais sunku padaryti ryškų kadrą net ir esant trumpiems išlaikymams. Problema slypi tame, kad netgi vos juntamas optinio objektyvo ašies pasislinkimas tuo metu, kai fotografuojama, gana smarkiai įtakoja objekto pasislinkimą kadre. Tokiu būdu, gauname neryškų vaizdą, tad tenka viską kartoti (nors kartais to neįmanoma padaryti, nes tokios pačios situacijos jau negrąžinsi).

Dar viena situacija, kada trikojis nepamainomas – tai studijinis fotografavimas, ypač kai daromos serijos nuotraukų. tuomet pageidautina įdiegti fotoaparatą ant trikojo, ir šio pozicija jau nesikeis per visą fotosesijos laikotarpį.

Taigi galiausiai suvokėme, kad trikojo vis tik reikia, taigi į ką reikia atkreipti dėmesį? Pirma, trikojis turi atitikti fotografuojančio/filmuojančio asmens ūgį. Geriausias variantas yra tuomet, kai fokusuojantis į tam tikrą objektą, jums nereikia lankstytis. Antra, reikėtų atsižvelgti į pačią žemiausią poziciją, iš kurios būtų galima fotografuoti – kuo ji žemiau, tuo daugiau galimybių turite. Žemos pozicijos tinkamos tuomet, kai fotografuojamos gėlės, grybai, vabzdžiai ir kiti smulkūs objektai, kurių negalima pakelti aukščiau.

Labai svarbu, kad trikojis nejudėtų nuo menkiausio prisilietimo. Tikėtina, kad jei turite rimtą fotoaparatą ar kamerą, ateityje įsigysite ir rimtą objektyvą, kurios svoris siekia kelis kilogramus, taigi lengvai viršija paties fotoaparato svorį. Taip pat svarbu patikrinti trikojo „galvutės“ darbo patikimumą. „Galvutė“ – tai tas mazgas, prie kurio tiesiogiai ir tvirtinamas pats fotoaparatas ar kamera. Jai „galvutė“ nėra rimta, juda į nuo rimtesnio stuktelėjimo, nesifiksuoja stabiliai, tokio trikojo geriau atsisakyti.

Jei ketinama fotografuoti/filmuoti vietose su slidžiu pagrindu (pavyzdžiui, ant ledo), galima rinktis variantų, kurie turi smaigus, kurie neretai gali būti sustumti į trikojo kojelių vidų, o vietoj jų pritvirtinamos guminės kojelės. Atskirai primontuojami smaigai nelabai patogūs, kadangi gana greitai galite persikelti fotografuoti į kitą aplinką (paprastas dirvožemis ar patalpa su parketu, plytelėmis ir pan.), kurioje jie gali būti nenaudingi ar net pridaryti žalos (subraižyti ir t.t.).

Nemažiau svarbu atkreipti dėmesį ir į tai, kad prie fotoaparato/kameros prisisuktų atskira plokštelė, kuri lengvai tvirtinama prie trikojo galvutės. Tai labai patogu, kadangi nereikia prie trikojo galvutės sukioti paties aparato. Taip galima fotoaparatą/kamerą greitai primontuoti ir išmontuoti. Galiausiai reikia atkreipti dėmesį ir į kainą bei prisiminti, kad nusipirkus pigų daiktą, galima greitai juo nusivilti.