Rodyti po:thumbnail list viewtable list view
10881 €
43116 €
43116 €
item photo
Fotoaparatas Sony DSC-RX100 M5 A
83236 €

Fotoaparatai

TipTop.lt fotoaparatų asortimentą sudaro visų garsiausių pasaulio foto technikos gamintojų produkcija – Nikon, Canon, Sony, Pentax, Olympus, Samsung, Fujifilm, Ricoh, BenQ ir kt. Šios siūlo įvairiausio spektro ir kainų segmentų produkciją, kurią galima suskirstyti į tris esmines kategorijas: kompaktiški skaitmeniniai fotoaparatai (DSC), skaitmeniniai su keičiamu objektyvu ir veidrodiniai fotoaparatai (DSLR).

Kompaktiški skaitmeniniai fotoaparatai, kurie priklauso biudžetiniams sprendimams, pasižymi nedideliais matmenimis ir svoriu, objektyvas paprastai yra įtraukiamas į fotoaparato vidų, naudojami nedideli sensoriai (dažniausiai CCD tipo), o sensoriaus raiška neviršija 18 megapikselių. DSC tipo fotoaparatus yra paprasta naudotis, jie turi intuityvų, lengvai suprantamą meniu, daugybę funkcijų su eilę gamyklinių nustatymų, kurie leidžia lengvai pasirinkti fotografavimo režimus pagal esamas aplinkybes: portretas, gamta, sportas, naktis, makro ir t.t.

Be to, DSC foto kameros leidžia ir filmuoti (prieinami režimai iki pat Full HD raiškos). Taip pat galima rasti modelių su integruotu GPS imtuvu, kompasu, barometru, apsaugotų nuo drėgmės, galinčių fotografuoti ir filmuoti 3D režimu ir t.t. Tokiu būdu, DSC galima laikyti universaliais, mobiliais, patogiais fotoaparatais visiems gyvenimo atvejams.

Šioje kategorijoje galima paminėti tokias fotoaparatų serijas, kaip Nikon CoolPix, Canon PowerShot ir Canon IXUS, Fuji Finepix, Olympus VG ir VR, Panasonic DMC, Pentax Optio, Sony DSC ir kt.

Veidrodiniai fotoaparatai (DSLR) pirmiausia išsiskiria savo korpuso dydžiu (jie yra daug didesni nei DSC modeliai), jie turi keičiamus objektyvus, kurių dėka galima pasirinkti konkrečius poreikius atitinkančius modelius: universalius (su didelio priartinimo galimybe), plataus kampo (paprastai naudojamus fotografavimui gamtoje ar patalpose), fiksuoto nuotolio (pasižyminčius tikrai ryškiais vaizdais ir naudojamais portretų darymui bei makro vaizdams fiksuoti) ir t.t.

Taip pat veidrodiniai fotoaparatai turi daug didesnius sensorius (paprastai CMOS tipo) nei DSC modeliai, o tai leidžia gauti kokybiškesnes nuotraukas, ypatingai kai apšvietimo sąlygos yra prastos. DSLR jau turi filmavimo galimybę, o tai anksčiau buvo vienas iš trūkumų, lyginant su DSC modeliais. Pagrindiniai minusai DSLR modelių yra jų dydis ir svoris, taip pat didelė kaina (ne tik pačių fotoaparatų, bet ir objektyvų bei priedų), tačiau pasižymi geresnę nuotraukų kokybe ir galimybe pritaikyti prie savo konkrečių poreikių.

Tarpiniu variantu yra kompaktiški skaitmeniniai fotoaparatai su keičiamais objektyvais, kurie bando užimti nišą tarp mažų kompaktiškų ir didelių veidrodinių fotoaparatų, o kartu apjungti tuos privalumus, kuriais pasižymi vienos ir kitos kategorijos modeliai.