Rodyti po:thumbnail list viewtable list view
36316 €

Blykstės

Bet kuris fotografas, nepriklausomai nuo patirties ir profesionalumo lygio, susiduria su tokiomis sąlygomis, kai natūralaus apšvietimo neužtenka. Neretai fotografavimo sąlygos būna tokios, jog be blykstės iš principo nieko nesigauna. Žinoma, dabartiniai fotoaparatai turi integruota blykste, o šiuolaikiniuose veidrodiniuose fotoaparatuose jos turi lanksčią ir patogią valdymo sistemą, kuri leidžia žymiai praplėsti blykstės panaudojimo galimybes. Tačiau integruota blykstė turi eilę esminių minusų.

Pirma, ji neturi jos pozicijos pakeitimo galimybės, ji gali būti orientuoti tik tiesiai į objektą, todėl ją naudojant, kadrai paprastai būna peršviesti su ryškiais šešėliais. Antra, integruotos blykstės naudojimas kadrą padaro plokščią. Trečia, gana dažnai integruotos blykstės galingumo neužtenka, kadangi dažnai būna taip, kad priekis peršviečiamas, tuo tarpu už objekto esanti aplinka skendi tamsoje. Galiausiai, integruota blykstė gana smarkiai eikvoja fotoaparato akumuliatorių, taigi ilgai taip fotografuojant, baterija greitai išseks. Tad jei visą vakarėlį ketinate fotografuoti su integruota blykste, teks pasiruošti atsarginį akumuliatorių.

Be to, integruota blykstė praktiškai netinkama atlikti meninius eksperimentus, taip pat įgyvendinti jos pagalba kokią nors kūrybinę mintį galima, tačiau labai sudėtinga, nors profesionalai patvirtins, kad to padaryti neįmanoma. Savo ruožtu, išorinė blykstė (jas gamina Canon, Nikon, Metz, Sigma ir kitos kompanijos) leidžia fotografuoti net ir tamsiose vietose (ypač patalpose) visiškai kitame lygmenyje. Išorinė blykstė leis reguliuoti šviesos srauto kryptį. Paprasčiau tariant – galėsite su blykste „šauti“ ne tiesiai į objektą, o pavyzdžiui, į lubas, tokiu būdu, apšviesti ne tiesiogine, o atsispindėjusia šviesa, taip apšvietimą padarant minkštesniu. Antra, bus galima nustatyti tokius parametrus, kaip nuotolis, ryškumas ir t.t. Trečia, išorinė blykstė turi savo nuosavą maitinimą, todėl fotoaparato akumuliatorius nuo blykstės naudojimo dažnumo tikrai nepriklausys.

Neretai galima išgirsti stereotipų, kad išorinės blykstės naudojimas – tai sudėtinga, sunku ir apskritai, kad tai yra profesionalių fotografų darbas, tačiau dažnai tai nėra tiesa. Išorinės blykstės konfigūravimas – tai užduotis, su kuria gali susitvarkyti bet kas, net ir ne visai draugaujantis su technika žmogus. Antras stereotipas, susijęs su šiais įrenginiais – kad blykstės yra labai brangios. Rinkoje yra tiek daug išorinių blyksčių, kad jų asortimentas svyruoja nuo pačių pigiausių iki pačių brangiausių, priklausomai nuo kiekvieno vartotojo poreikio.

Blykstės, paprastai kainuojančios iki 300 litų, dažnai vadinamos mėgėjiškomis, tačiau tai nelabai teisingas įvertinimas. Svarbiausias (ir turbūt vienintelis) tokios kainos kategorijos sprendimų privalumas – jų galingumas. Tokios blykstės gali apšviesti gana tolimą atstumą, o tai leidžia su jomis naudoti netgi teleobjektyvus. Kitais parametrais jos nelabai skiriasi nuo integruotų. Neretai jos maitinamos iš fotoaparato akumuliatoriaus. Tokiais atvejais nėra galimybės nukreipti šviesos šaltinio į kitą vietą, todėl tokias reikia įsigyti tik tuomet, jei tikrai žinote, kad reikės „šaudyti“ tolimais atstumais. Atitinkamai kuo brangesnė išorinė blykstė, tuo didesnį funkcionalumą ji gali pasiūlyti vartotojui, ir čia reikia atkreipti dėmesį į galingumą, minimalų blykstės pasikrovimo laiką, tokį parametrą kaip TTL, automatinio priartinimo galimybę ir papildomas funkcijas, kurios leidžia pilnai išnaudoti išorinės blykstės privalumus.