Rodyti po:thumbnail list viewtable list view
item photo
Baterijos adapteris iš AA į C dydį Panasonic eneloop Battery adapter 2 blister C size
531 €
6418 €

Baterijos / Pakrovėjai

TipTop.lt gali pasiūlyti platų fotoaparatams ir vaizdo kameroms skirtų baterijų (akumuliatorių) ir pakrovėjų (maitinimo adapterių) asortimentą. Prieinami ne tik originalūs produktai, kuriuos gamina kompanijos Canon, Nikon, Sony, Olympus, tačiau trečių šalių atstovai, tokie kaip Whitenergy, Camelion, Acme, Sanyo, Logilink, Canyon, iTec, Europower, Gembird, Powermax, Griffin ir kitos.

Fotoaparatai ir vaizdo kameros paprastai naudoja ličio jonų baterijas (Li-Ion), tačiau galima sutikti ir nikelio kadmio (NiCad) bei nikelio metalų hidridų (NiMh) baterijos. Kiekvienas iš tipų turi savų ypatumų.

NiMh pagrindu sukurtų baterijų talpa yra beveik dvigubai didesnė, nei naudojant NiCad variantus, kai turime tuos pačius matmenis ir svorį. Taip pat NiMh variantai ekologiškai yra saugesni, nei nikelio kadmio, kadangi juose nėra sunkiųjų metalų. Galiausiai NiMh mažiausiai pasiduoda taip vadinamam „atminties efektui“, kai baterija prisimena, kiek energijos ji atidavė, o sekančio pasikrovimo metu įsikrauna kiek mažiau, taigi po kurio laiko jos talpa nuolat mažėja, nors fiziškai ji įsikrauti dar gali.

Ličio jonų baterijos (Li-Ion) yra maždaug trečdaliu lengvesni nei NiMH akumuliatoriai, o kartu net dvigubai didesnės talpos, esant tam pačiam svoriui ir matmenims, taip pat jų nekankina „atminties efektas“. Vis tik vienu iš pagrindinių Li-Ion trūkumų yra gana nedidelis darbinių temperatūrų diapazonas (dėl šios priežastis galimi užsidegimo atvejai), o kartu kiek didesnė kaina, nei NiMh akumuliatorių. Vis tik nežiūrint į šiuos trūkumus, būtent ličio jonų akumuliatoriai yra beveik visų fotoaparatų ir vaizdo kamerų (taip pat mobilių įrenginių) pagrindas.

Kitu evoliucijos etapu galima vadinti ličio polimerų technologijos pagrindu sukurtas baterijas. Li-Pol akumuliatoriuose nėra skystų elektrolitų, o tai leidžia daryti saugesnes baterijas, nei tuo gali pasigirti dabartiniai Li-Ion analogai, juos naudoja kompiuteriai, telefonai, planšetiniai kompiuteriai ir t.t. Taip pat ličio polimerų baterijos yra lengvesnės, jų tarnavimo laikas yra ilgesnis, darbinis temperatūrų diapazonas yra didesnis, nei ličio jonų, taigi perkaitimo ar net užsidegimo tikimybė yra mažesnė.

Reikia pabrėžti, kad jei jūsų fotoaparate ar vaizdo kameroje yra įdiegta vieno tipo baterija, kitokio tipo akumuliatorius jau netiks. Išimtį sudaro tik tie atvejai, kai tokį pakeitimą numatė pats gamintojas. Tokiu atveju, visa tai bus parašyta vartotojo instrukcijoje arba gamintojo puslapyje.

Kiekviena baterija turi savo tarnavimo laiką. Paprastai ilgaamžiškumas sudaro apie du – tris metus, jei fotoaparatai ar vaizdo kameros naudojamos reguliariai, tačiau po kurio laiko akumuliatorių talpa prarandama. Tokiu atveju tenka įsigyti naują bateriją, kurią galima įsigyti, apsilankius el. parduotuvėje TipTop.lt arba paskambinus į artimiausią atstovybę.

Iš taip vadinamų „pirštelinių“ akumuliatorių galima įsigyti AA, AAA tipo baterijų, kurios gali būti tiek vienkartinės, tiek ir daugkartinio pakrovimo. Tokias baterijas paprastai naudoja kompaktiški skaitmeniniai fotoaparatai. Pastarųjų privalumas yra galimybė jų įsigyti visuose prekybos centruose bei specializuotuose prekybos taškuose (tai patogu, kai baterijos išsikrauna, tuo tarpu atsarginių nėra).