Rodyti po:thumbnail list viewtable list view
item photo
Eksploatacinės medžiagos, kasetės Print4you CLI-551M XL Ink Cartridge, Magenta
142 €
29231 €
39192 €
item photo
Eksploatacinės medžiagos, kasetės Lexmark E360H31E Cartridge, Black, 9000 pages
12733 €
17016 €
30894 €
item photo
Rašalinė kasetė Canon CLI-526 C/M/Y Pack
7135 €
16774 €
8835 €
7004 €
item photo
Rašalinė kasetė Canon cartridge 716 cyan
13642 €

Toneriai ir rašalai

Toneriai ir rašalai atitinkamai yra skirti lazeriniams ir rašaliniams spausdintuvams, be kurių neįmanomas sklandus jokios įmonės darbas ar darbas namuose. Tai kasdienio naudojimo priemonės. Jų gali būti įvairių spalvų, priklausomai nuo to, kokios yra spausdintuvo ar kopijavimo aparato galimybės ir vartotojų poreikiai. Lazeriniai spausdintuvai yra parankesni juos planuojant naudoti  didelių apimčių darbams, pvz. didelėse įmonėse, kur spausdinimo ir kopijavimo darbų srautas yra gana didelis. Rašalinius labiau patariama naudoti siekiant kokybiško juodo ar spalvoto vaizdo atkartojimo. Taigi, jie pranašesni atliekant mažos apimties spausdinimo darbus.

Kalbant apie tonerius, svarbu pabrėžti, kad jų pasirinkimas turėtų priklausyti nuo planuojamo papildyti spausdinimo įrenginio. Skirtingų modelių spausdintuvai naudoja skirtingo miltelių tankumo tonerius. Tonerio veikimo principas - miltelių įkaitinimas ant šiame prietaise esančių būgnų ir popieriaus padengimas jais, būgnui ištirpdant miltelius ir prisispaudžiant prie popieriaus. Na o kadangi skirtingų tipų milteliai lydosi skirtingoje temperatūroje, tas pats toneris negali būti naudojamas skirtinguose spausdinimo aparatuose.

Tonerio privalumai, lyginant su rašalinėmis kasetėmis yra tokie, jog visų pirma vieno tonerio pagalba galima atspausdinti iki 7 kartų daugiau medžiagos. Taip pat, tonerio milteliai niekada netirštėja, nedžiūsta ar kitaip negenda, tad bet kuriuo metu galima atspausdinti kokybiškas kopijas.

Rašalinės kasetės pasižymi gana plačiomis galimybėmis. Naudojant rašalinius spausdintuvus, ant popieriaus galima tiksliai  ir kokybiškai atkartoti spalvotas nuotraukas. Tokie spausdintuvai dažniau naudojami namų sąlygomis, o jų kasetes pakeisti ar papildyti labai paprasta. Tačiau vėlgi reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kokios kasetės spausdintuve yra naudojamos. Kai kuriuose spalvotas kopijas spausdinančiuose įrenginiuose naudojamos skirtingos kasetės, t.y. vienuose naudojamos vos dvejos - juoda ir kasetė likusioms trims spalvoms, o kituose - kiekvienai spalvai po vieną. Taigi, įsigyjant naujas kasetes, reikėtų nesuklysti.

Tokių biuro technikos eksploatacinių medžiagų kaip toneriai ar rašalinės kasetės pakeitimas tinkamiausias keičiant jas naujomis, originaliomis kasetėmis, nors neretai galima rasti ir kitų alternatyvų. Tačiau siekiant, kad naudojama technika ilgai tarnautų, originalūs gaminiai labiausiai tinkami. Esant tonerių ar kasečių medžiagų nesuderinamumui spausdinimo ir kopijavimo aparatai gali gesti, o gamintojo garantijos tokiems įrenginiams taikomos tik tuomet, kai gedimas nebuvo įtakotas neoriginalių eksploatacinių medžiagų.