Rodyti po:thumbnail list viewtable list view
item photo
Eksploatacinės medžiagos, kasetės Print4you CLI-551M XL Ink Cartridge, Magenta
142 €
29231 €
444 €
30894 €
39192 €
17016 €
8835 €
444 €
16774 €
7004 €
item photo
Eksploatacinės medžiagos, kasetės Lexmark E360H31E Cartridge, Black, 9000 pages
12733 €

Eksploatacinės medžiagos

Eksploatacinės medžiagos biurui - tai nuolatos naudojamos priemonės, užtikrinančios sklandų darbą biure. Eksploatacinėmis medžiagomis galima vadinti nuolat sunaudojamas / susidėvinčias priemones, be kurių įprastas darbas neįmanomas. Tai - popierius, toneriai, rašalinės kasetės, valymo medžiagos. Šios medžiagos neretai yra tiesiog nepastebimos įmonės darbe, tačiau tinkamas jų koordinavimas kiekvienoje įmonėje yra būtinas.

Kaip ir daugelyje kitų sričių, šio tipo gaminių kokybė skiriasi. Todėl renkantis reikėtų atkreipti dėmesį į įmonės darbo specifiką ir atitinkamai rinktis priemones.  Įmonėse, kuriose darbas su šiomis eksploatacinėmis medžiagomis vyksta jas naudojant vidinėms reikmėms, medžiagų kokybė gali skirtis nuo naudojamų nuolatiniame darbe su klientais, kuomet tenka pateikti kokybiškus dokumentus. Žinoma, tam tikri dokumentai turi būti kokybiški ir juos naudojant įmonės viduje, taip prailginant jų archyvavimo galimybes.

Bene svarbiausią vietą šių medžiagų tarpe užima popierius. Popierius yra skirstomas į keturias klases - A, B, C ir D. Atitinkamai, pagal ant pakuotės nurodytą klasę, skiriasi ir popieriaus kokybė. Universaliu ekonominės klasės popieriumi laikomas C klasės popierius. Tačiau esant būtinybei ruošti kokybiškus dokumentus, reikėtų rinktis A arba B klasės popierių.

Taigi, akivaizdu, jog popierius naudojimui gali būti pasirenkamas atsižvelgiant į numatomo darbo specifiką. Tačiau svarbu žinoti ir tai, jog naudojamo popieriaus kokybė gali daryti įtaką biuro technikos eksploatavimui. Tai pasakytina ir apie kitas eksploatacines medžiagas.

Tonerių ir kasečių kokybė taip pat yra įvairi ir skirtingai veikia biuro įrangą. Naudojant vien juodos spalvos rašalą ar tonerį, kokybės skirtumas nėra labai akivaizdus atspalvių, ryškumo prasme, tačiau spalvotų rašalų kokybė išties matoma. Žinoma, šių priemonių pasiskirstymas ant popieriaus priklauso kartu ir nuo jo kokybės bei naudojamos technikos.

Valymo priemonės tiptop.lt internetinėje parduotuvėje yra skirtos biuro technikos priežiūrai. Tai - kompiuterių ir kitų įrenginių ekranams ir paviršiams skirtos priemonės - putos, servetėlės, suspausto oro valikliai, specialios šluostės ir kt. Taip pat priemonės skirtos vidiniams technikos valymo darbams, pvz. CD ROM valikliai. Dauguma šių priemonių universalios, tačiau kai kurios iš jų labiau tinkamos liečiamiems ekranams. Kitos - paprastiems ekranams ir paviršiams.