Rodyti po:thumbnail list viewtable list view
1458 €
632 €
item photo
Išorinis kietasis diskas VERBATIM Store n Go 2TB HDD silver
7808 €
item photo
Atminties kortelė KINGSTON 64GB CANVAS GO PLUS SD
1569 €
item photo
Išorinis kietasis diskas SILICONPOW SP010TBPHDA80S3K External HDD
5702 €
15656 €
702 €
24 €
894 €
1551 €
item photo
Išorinis kietasis diskas ADATA HV300 1TB USB3.1 HDD 2.5i Black
4920 €
1553 €
1252 €
5137 €
item photo
Išorinis kietasis diskas SAMSUNG SSD T5 External 1TB USB3.1 Red
18086 €
572 €

Duomenų laikmenos

Duomenų laikmenos, ko gero, yra vieni iš populiariausių kompiuterinės įrangos atributų. Jos paklausios ne tik dėl savo mobilumo, tačiau ir gebos išsaugoti didelį duomenų kiekį.  Duomenų laikmenomis vadinami prietaisai nuo nedidelių SD kortelių iki išorinių kietųjų diskų. Visų jų paskirtis - išsaugoti duomenis kaip įmanoma ilgesniam laikui, o taip pat perkelti didelį kiekį duomenų iš vieno kompiuterio į kitą (kas sunkiai įmanoma, pvz., siunčiant elektroniniu paštu).

Sąlyginai nedideliam duomenų kiekiui perkelti vis dar paklausios USB atmintinės. Jos pritaikytos pajungti prie kompiuterių ar kitų prietaisų, naudojant USB jungtį. Šios duomenų laikmenos pakankamai kompaktiškos, jų yra visokių formų ir jos gali talpinti pakankamai didelį kiekį informacijos - šiuo metu iki 128 GB. Tačiau ateityje planuojamos ir "didesnio kalibro" duomenų laikmenos. Kalbant apie USB atmintinių matmenis, reikėtų žinoti, jog pačios jungties storis neturėtų viršyti 10 mm, mat kitu atveju tokia atmintinė gali trukdyti kitų prietaisų pajungimui per šalia esančią USB jungtį.

Tačiau renkantis duomenų laikmenas reikėtų atsižvelgti ne tik į galimą išsaugomų duomenų kiekį, bet ir į duomenų nuskaitymo bei įrašymo greitį. Priklausomai nuo įvairių aplinkybių ir duomenų laikmenos specifikos, spartos greitis gali skirtis atliekant skirtingas procedūras. Taip pat neretai spartą nulemia ir įrašomų failų kiekis. T.y., jei turite vieną didelį ir kelis mažesnius failus, kurių dydis atitinkamai lygus pirmajam, įrašymo veiksmas atliekamas greičiau pasirinkus vieną failą. Todėl ne visuomet duomenų perdavimo sparta priklauso nuo failo dydžio ar techninių laikmenos savybių.

Esant būtinybei perkelti ar išsaugoti didelį duomenų kiekį, patariama naudotis išoriniais kietaisiais diskais. Šie diskai talpina didelius kiekius informacijos - iki kelių TB (kelių tūkstančių GB). Mažesniam kiekiui duomenų tinkamos jau minėtosios USB atmintinės.

Tiptop.lt internetinėje parduotuvėje galima rasti įvairių matmenų ir techninių savybių duomenų laikmenas. Tačiau klientai turėtų atsižvelgti į prekių kokybę. Ekonominės ir kai kurių vidutinės klasės laikmenų kokybė gali priklausyti ne nuo pačių laikmenų, o nuo jose integruotų mikroschemų kokybės. Neretai duomenų laikmenų gamintojai patys mikroschemų negamina. Todėl norėdami įsigyti patikimą duomenų laikmeną, rinkitės aukštesnės klasės gaminius.  

 

tiptop.lt