Rodyti po:thumbnail list viewtable list view
1016 €
878 €
item photo
Dulkių siurblys - robotas IROBOT Roomba 980 Robotic vacuum cleaner
60449 €

Smulki buitinė technika

Iš smulkios buitinės technikos dažniausiai galime sutikti tokius daiktus, kaip dulkių siurbliai, lygintuvai, ventiliatoriai ir t.t. Jų gamintojų šiuo metu yra tikrai daug: galima paminėti kompanijas Bomann, Samsung, Tefal, iRobot, Philips, Rowenta, Genius, Zelmer, Sencor ir kitas.

Siurblių pasirinkimas yra pakankamai didelis, kad būtų galima pasimesti tarp modelių. Paprasčiausias pasirinkimo kriterijus yra kaina, tačiau norintiems pasirinkti tinkamą daiktą, reikia žinoti, kas siurbliai skirstomi į įvairias kategorijas. Paprasčiausi yra sauso surinkimo modeliai, kurie dulkes talpina maišelyje. Tai patys paprasčiausi ir pigiausi bet kurios firmos asortimente, jie didžiąja dalimi savo matmenimis yra mažiausi. Dažniausiai komplekte galima rasti popierinius dulkių surinkimo maišelius (dažniausiai būna 5 vienetai), o gali būti pridėtas ir medžiaginis. Geriausia, kad popierinio maišelio įdiegimas būtų universalus, kadangi pasibaigus maišeliams, paprastai kyla sunkumų su jų radimu.

Svarbiu momentu yra ir sunaudojama galia (paprastai svyruoja nuo 1100 iki 1500 vatų), tuo tarpu įsiurbimo galia tokio tipo siurbliuose dažniausiai siekia 320 - 360 vatų. Kokybiškam kilimų ir kitų paviršių siurbimui paprastai užtenka, kai bendro galingumo ir įsiurbiamo galingumo santykis sudaro 1300/380 vatų. Patogumo dėlei ant rankenos gali būti įmontuotas galingumo keitimo slinktelė, tačiau paprastai ji tik apsunkina darbą, dažnai lūžta, kadangi laidas yra gofruoto siurblio vamzdžio viduje.

Siurblių vamzdeliai paprastai būna metalinės (gana patikimos ir tvirtos, tačiau sunkios), plastikinės (labai lengvos, tačiau ne tokios tvirtos, kaip metalinės) ir teleskopinės (patogiausias vamzdelių tipas, gana tvirtas, kadangi dažniausiai būna metalinės ir gana kompaktiškos). Taip pat yra taip vadinama HEPA filtravimo sistema, kuri filtruoja orą. Tokie filtrai dažnai yra plaunami, tačiau dažnai sumažina siurblių galią, jie dažnai perkaista. Kartu galima paminėti plaunančius siurblius, cikloninius, taip pat modelius su vandens filtru.

Kalbant apie lygintuvus, jie paprastai būna trijų tipų: paprasti, modeliai, naudojantys garus, o taip pat su integruotu garų generatoriumi. Šiandien paprasti lygintuvai paprastai užmirštami, kadangi jie paprastai būna metaliniai, sunkūs, taigi populiarumu tarp namų šeimininkių tikrai nepasižymi. Būtent todėl kompanijos paskutiniu metu daug dėmesio skiria lyginimui su garais.

Svarbiausiu lygintuvo elementu yra jo padas. Nuolatinis kompanijų rūpestis – kaip sumažinti trintį lyginimo metu, o taip pat apsaugoti padą nuo pažeidimų, kai braukiama per sagas, užtrauktukus ir panašius kietus daiktus. Kartu padas turėtų greitai įkaisti ir sąlyginai tolygiai paskirstyti šilumą. Kad visa tai būtų galima įgyvendinti, su padu nuolat eksperimentuojama. Padas taip pat būna kelių tipų: tai metalokeramika – lengvai slysta, neglamžo drabužių ir lengvai valomas paprastu skudurėliu; nerūdijantis plienas – nesibraižo, gana lengvai slysta, lengvai valomas paviršius, tačiau kiek sunkesnis ir gana lėtai įšyla bei atvėsta; galiausiai aliuminio padai – jie labai greitai įšyla ir atvėsta, jų pagrindu pagaminti lygintuvai nebrangūs, tačiau jie lengvai deformuojasi nuo mechaninio poveikio, gana lengvai braižosi.