Rodyti po:thumbnail list viewtable list view
634 €

Kavos mėgėjams

Kavos mėgėjams TipTop.lt gali pasiūlyti tokių kompanijų, kaip Philips, Krups, Tefal, Moulinex, Bomann kavos aparatus, kurie gali pagaminti puikaus skonio kavą. Aišku, yra tokių žmonių, kurie geria tik tirpią kavą, tačiau reikia paminėti, kad tai nėra tas tikrasis budrumo ir energijos priduodantis skonis, o tik nepilnavertis pakaitalas. Tikri kavos mylėtojai vertina tokį gėrimą, kuris pagamintas iš kavos pupelių.

Kavos gerbėjai vengia pirkti netgi kavos vakuuminiuose maišeliuose, kuris parduodamas parduotuvėse, kadangi niekas nežino, kada visa tai buvo sumalta ir kiek laiko guli lentynoje. Po kurio laiko aromatas vis tik pranyksta. Prie viso to galima pridėti kavos saugojimą namie kokiame nors inde, kontaktą su deguonimi – visa tai gėrimo kokybės negerina. Tikroji kava gaminama iš sumaltų kavos pupelių, o tam reikalingi kavos malimo aparatai.

Kavamalės būna įvairios. Prekyboje galima rasti kelis jų tipus. Paprastai jos skiriasi sumalimo būdu. Paprasčiausios yra rotacinės kavamalės. Jų konstrukcija numato plastikinį arba metalinį korpusą, kuriame yra paslėptas variklis. Viršutinėje dalyje yra konteineris kavos pupelėms supilti, dugne yra besisukantys peiliukai – rotacinis peilis. Iš viršaus uždedamas dangtelis (dažniausiai permatomas). Žinoma, yra ir laidas prijungimui į elektros rozetę ir maitinimo mygtukas. Pastarasis gali būti įmontuotas į dangtelį arba gali būti įdiegtas šalia jo.

Rotacinėse kavamalėse talpa paprastai sudaro nuo 30 gramų iki 120 gramų. Jei ruošiate kavos iš ryto sau, o galbūt mylimam žmogui – imtis kavamalės su didesniu nei 50 gramų konteineriu nereikia, kadangi vienos porcijos paruošimui užtenka vos septynių – aštuonių gramų iš kavos pupelių padarytų miltelių. Jei kavą geria visa šeima, galima pasidairyti į didesnius modelius. Kavos ruošimo metu labai svarbu galimybė reguliuoti sumalimo laipsnį, kadangi espresso reikalingas vienokia miltelių frakcija, kitokioms kavoms – kitokia. Rotacinėse kavamalėse miltelių frakcija priklauso nuo įrenginio galingumo ir darbo laiko. Kuo galingesnis motoras, tuo ilgiau jis gali sukti peilį, o kuo ilgiau vyksta malimo procesas, tuo smulkesnė frakcija. Optimalus galingumas paprastai sudaro 160 – 180 vatų.

Taip pat labai svarbu ir saugumo aspektas. Paprastai peilis yra atviras, tačiau jis nepradeda veikti, jei dangtelis uždarytas. Tačiau ir šiuo atveju kai kurie žmonės sugeba įsipjauti. Antra vertus, panašus saugumo mechanizmas yra nelabai tvirtas: dangtelį laikantys plastmasiniai dantukai, deja, linkę po kurio laiko sulūžti, taigi kavamalė gali visiškai sugesti vien dėl to. Kai kurie kavos gurmanai rotacines kavamales peikia dėl netolygios kavos miltelių frakcijos. Jei virti vėliau kavą virimo aparatuose, aišku, geriau, kad milteliai būtų vientisos masės. Tam reikalui gerai padeda kavamalės, kurios kavos pupeles spaudžia, presuoja tarp dviejų metalinių diskų – savotiškas girnų analogas, kurios kartu dar gali sutalpinti ir daugiau pupelių – iki 300 gramų. Taip pat gerai atsižvelgti į papildomus priedus – laikrodinį mechanizmą, apsaugą nuo variklio perkaitimo, kuri leidžia išvengti visos kavamalės gedimo, gali būti specialūs trombavimo mechanizmai, kuri supresuoja miltelius kavos virimo aparate ir taip tolygiai pasiskirsto spaudimas viso gėrimo ruošimo metu per taip vadinamą kavos „tabletę“.

Galiausiai patys kavos aparatai gerai paruoštus kavos miltelius gali išvirti pagal kiekvieno skonį ir pageidavimus – viskas priklauso nuo kavos mylėtojo.