Rodyti po:thumbnail list viewtable list view
99326 €
37356 €
28166 €
19376 €

Namų kino sistemos

Šiais laikais sąvoka „namų kino teatras“, arba „namų kino sistema“ suprantama gana skirtingai, tačiau standartinė tokių sistemų išraiška – tai įranga, kurios dėka sukuriamas erdvinis garsas, o ją sudaro AV-imtuvas bei, savaime suprantama, akustinė sistema. Gamintojai ir kūrėjai jau senokai pasirūpino tuo, kad namų kino sistemos galėtų būti lengvai patalpintos tiek dideliuose, tiek ir mažuose kambariuose. Antra vertus, tokie sprendimai gali sutilpti į tikrai mažų matmenų objektus, pavyzdžiui, po stalu, ant kurio stovi televizorius. Aišku, nepamiršta ir apie tokių produktų kainą: jos svyruoja nuo 400 litų iki 2000 – 3000 litų ir daugiau. Iš gamintojų galima paminėti Philips, Sony, LG, Samsung, Panasonic ir kitas. Šiandien galima pasirinkti iš tokių namų kino sistemų tipų:

Pirmiausia reikia paminėti pilnaverčius namų kino teatrus. Klasikiniai variantai numato, kad komplekte rasite DVD grotuvą, AV-imtuvą, akustikos komplektą su 5.1 arba 7.1 kolonėlių sistema. Namų kino sistemų garsiakalbiai gali būti statomi ant grindų, montuojami ant sienų, lubų ar net integruojami į sienas. Paskutinysis variantas naudojamas aukštos klasės sistemose, o taip pat tais atvejais, kai interjero dizainas nenumato akustinių sistemų, tuo tarpu namų kino sistemą naudoti norisi. Aukščiausios klasės produktai, kurie montuojami į lubas arba sienas, gaminami tokių kompanijų, kaip Triad, SpeakerCraft, Sunfire ir kitos. Šiuo atveju galima išskirti tikrai aukštą skambėjimo kokybę, puikią išvaizdą, galimybę su laiku modernizuoti atskirus sistemos komponentus. Aišku, prie minusų galima priskirti daug aukštesnę kainą ir konfigūravimo sunkumai. Atitinkamai reikia daugiau paaukoti jėgų ir finansų, tačiau rezultatas tikrai nustebins.

Bevielės kino namų sistemos patrauklios tuo, kad garsiakalbiai nereikalauja akustinių kabelių, taigi nereikės vedžioti po visą kambarį laidų, kurie leistų prijungti kolonėlių prie AV-imtuvo. Juo labiau tai patogu tuo atveju, kai vartotojai iš karto nepagalvoja, jog jų namuose bus namų kino sistema, tuo tarpu ardyti grindų ir sienų jau nesinori. vis tik viskas nėra taip paprasta. Signalas į akustiką iš tikrųjų paduodamas bevieliu būdu radijo bangomis, tačiau laidų šioje sistemoje taip pat yra: kiekvieną garso kolonėlę reikia prijungti prie elektros lizdo. Šioje srityje neblogus sprendimus gali pasiūlyti kompanija Canton, tačiau esant norui, galima rasti ir kitų puikių alternatyvų.

Kitas panašių sistemų tipas – tai namų kino sistemos „dėžutėje“. Šiuo atveju turime paruoštą, kompaktišką produktą, kuris viename korpuse pasiūlo DVD grotuvą, AV-procesorių ir daugiakanalį stiprintuvą. Garsiakalbiai čia paprastai būna nedidelių matmenų, juos galima pastatyti ant lentynų, pritvirtinti prie sienų ar prie specialių laikiklių. Tai prieinamos ir kompaktiškos sistemos, galinčius pademonstruoti neblogų rezultatų, funkcionalumo taip pat užtenka. Tačiau dažnai čia galima surasti tokį minusą kaip nedidelį galingumą, taigi didesnių patalpų ir didelį garsą mėgstančių savininkų tai nelabai tenkins.

Yra atvejų, kai nėra galimybės arba noro diegti iš nugaros esančių garsiakalbių, taigi šiuo atveju buvo sugalvoti specifiniai sprendimai. Jie leidžia girdėti erdvinį garsą su minimaliu akustinių sistemų skaičiumi. Šiuo atveju nereikia tampyti laidų po visą patalpą, tokios namų sistemos lengvai diegiamos ir suderinamos, atrodo taip pat patraukliai. Nebrangiuose modeliuose, deja, skambesys gana blankus. Čia dažniausiai turime reikalų su 2.1 sistema, kurią papildo žemų dažnių kolonėlė, DVD grotuvas su integruotu stiprintuvu. Šių sistemų galia pakankama, kad garsas pasiektų už nugaros esančią sieną, taip pasiekiamas erdvinis garsas.