Rodyti po:thumbnail list viewtable list view

DVD, BlueRay grotuvai

Šiandien DVD diskai jau nėra kažkas neįprasto. Šiuo metu šis formatas yra vienas labiausiai paplitusių pasaulyje. Jis naudojamas kompiuteriuose, garso ir vaizdo technikoje ir netgi žaidimų konsolėse. Ir praktiškai bet kas yra susidūręs su DVD Video formatu, taigi jam sukurtas ir ne vienas DVD grotuvas. Apskirtai DVD gali pasiūlyti ne tik aukštą vaizdo kokybę, tačiau ir pasiūlyti eilę galimybių: pavyzdžiui, iki devynių skirtingų matymo kampų vienam ir tam pačiam epizodui, įrašyti iš karto keleto daugelio kanalų garso takelį, tame tarpe ir skirtingais formatais, paieška pagal epizodus, interaktyvūs meniu ir t.t Šiuolaikinis BlueRay standartas tik plėtoja DVD Video atneštą idėją ir tendencijas, tuo tarpu DVD standartas praktiškai nesiruošia nulipti nuo scenos.

Stacionarūs DVD yra vieni pirmųjų ir bene labiausiai paplitusių DVD formatą galinčių atkurti įrenginių. Dar nuo 1996 metų jie sėkmingai įsitaisė žmonių namuose šalia televizorių. Jų asortimentas išsiplėtė iki daugybės variantų, o gamintojų skaičius tikrai nemažas (galima paminėti Philips, Sony, Samsung, Panasonic, LG, Sharp, Vogels, Manta, Buffalo, Patriot ir kitas kompanijas). Šiandien tik tingios kompanijos negamina DVD grotuvų – juos gana paprasta gaminti, o jų poreikis yra nuolatinis. Biudžetinių modelių kaina tokia maža, kad šiandien namuose galima sutikti ir daugiau nei vieną DVD grotuvą, ypač jei namuose yra daugiau nei vienas televizorius. Pačių pigiausių DVD grotuvų kainos paprastai jau siekia 100-150 litų diapazoną, tuo tarpu aukščiausios kainos lubas riboja tik gamintojų ir marketingo specialistų fantazija.

Neišvengiamas techninis progresas smarkiai leido patobulėti DVD grotuvams. Iš pradžių jie galėjo skaityti tik DVD Video ir Audio CD diskus, dabar jie sugeba ne tik skaityti absoliučią daugumą formatų, tačiau ir įrašyti jų dalį į optines laikmenas, kurios gali būti atkurtos ir kituose įrenginiuose. Patys pažangiausi šiuolaikiniai grotuvai jau gali pasigirti USB lizdais ir atminties kortelių skaitytuvais, taip pat gali dirbti su išoriniais duomenų kaupikliais. Šiuolaikinių DVD grotuvų funkcionalios galimybės praktiškai identiškos visuose grotuvų variantuose, nuo pigiausio iki brangiausio. Esant tokiai situacijai, kyla klausimas dėl vaizdo ir garso atkūrimo kokybės, taip pat pačio įrenginio kokybinių parametrų.

Paprastai galima DVD grotuvus skirstyti į kelias kategorijas. 100-250 litų kategorijos sprendimai paprastai pasižymi vidutine atkuriamo vaizdo kokybe, nors ir tarp tokių galima rasti tikrai gerų egzempliorių. Garso kokybė tokiuose įrenginiuose ne visuomet gera, tiesiog pakankamai, kad garsiai ir aiškiai būtų atskiriama per televizoriaus garsiakalbius. Komutacinės galimybės taip pat ribotos. Atskirais atvejais nėra alternatyvių garso ir vaizdo formatų palaikymo. Tokių įrenginių privalumas – kompaktiškumas ir, žinoma, maža kaina.

250 – 800 litų kategorijoje yra vidutiniokai, jie pasižymi pilna funkcijų gama, gera vaizdo atkūrimo kokybe, kokybišku garsu, patikima ir patogia eksploatacija. Tai segmentas, kuriame galima rasti optimalų variantą. Čia netgi pasitaiko atvejų, kai brangesnis nereiškia geresnis. Savo ruožtu, 800 ir daugiau litų kategorijoje sutiksime universalius DVD grotuvus, kurie pilnavertiškai gali atkurti garso formatus ir tapti vieninteliu muzikos ir kino garso takelių šaltiniu. Dažnai tai yra stambūs įrenginiai, sukurti naudojant pažangiausias technologijas, turi kokybiškus vaizdo procesorius, daugybę garso patobulinimo funkcijų. Išoriškai jei atrodo ne ką blogiau, nei palaikomų formatų, funkcijų, galimybių sąrašas. Tiesa, čia galima susidurti su viena problema: jų programinė įranga dažnai atnaujinama labai retai, jie gali nepalaikyti kai kurių šiuolaikinių kodekų.