Pasirinktoje kategorijoje šiuo metu prekių neturime

Automobilių aparatūra

Šiuo metu rinkoje yra visa galybė automobilinės aparatūros, ir pasirinkti reikiamą bei tinkamą kartais yra sunki užduotis. Dažniausiai pagrindiniu pirkiniu tampa garso grotuvai (audio magnetolos), kurios skiriasi pagal pačius įvairiausius parametrus. Vienas akivaizdžiausių – tai magnetolos matmenys.

Taigi pirma reikia įvertinti, koks dydis yra tinkamas konkrečiu atveju: tai gali būti formatai ½ din, 1 din, 2 din. 1din magnetola turi klasikinius matmenis, kurie sudaro 18 x 6 cm, tuo tarpu gylis – 19 cm. Iki šiol absoliuti dauguma magnetolų turi būtent tokį formatą. 1/2din modeliai yra dvigubai mažesnio aukščio, nei 1din, ir tai naudojama esamos sistemos praplėtimui. 2din įrenginiai – du kartus aukštesnis nei 1din. Savo ruožtu, galima sutikti ir gamyklinių magnetolų, kurios tinkamos konkretiems automobilių tipams.

Nemažai svarbus dalykas yra funkcionalumo pasirinkimas – ar svarbiausia yra garso kokybė, ar multimedia funkcionalumas. Garso kokybė keliantys į pirmą vietą vartotojai paprastai renkasi modelius, kurie neturi LCD ekrano, taigi šie grotuvai negali atkurti vaizdinės medžiagos. Su retomis išimtimis jie įdomesni dėl savo garso atkūrimo kokybės. Be to, automobilinė technika gali palaikyti skirtingus duomenų kaupiklius. Kaip taisyklė, dažniausiai naudojami du – CD/DVD ir USB atmintinės arba atminties kortelės. Išoriniai kietieji diskai naudojami taip pat, tačiau čia galima susidurti su maitinimo nepakankamumu kietam diskui startuojant. Paprastai maitinimas USB sąsajoje apribota 500 mA. Taigi reikia pasitikslinti prieš perkant. USB lizdo buvimas ar ne – taip pat kiekvieno vartotojo pasirinkimas: kai kas nori įsirašyti muzikinių kūrinių tiesiai iš kompiuterio, o kai kas tiesiog perka Audio CD laikmenas ir toliau juos klauso automobiliuose.

Iš garso atkūrimo formatų dažniausiai naudojami CD diskai ir MP3. Taip pat neretai palaikomas AAC (M4A) ir WMA, rečiau – nesuspaustas formatas WAV. Be kokybės praradimo suspausti formatai (FLAC, WV, APIE, ALAC) šiuo metu, išskyrus kelis modelius, nepalaikomi. Svarbu paminėti ir tai, kad DVD įrenginys ir MP3 formato palaikymas visai nereiškia, kad įrenginys gali groti MP3 iš DVD laikmenų. Dažnai galimybės apsiriboja MP3 iš CD ir vaizdinės medžiagos atkūrimu iš DVD. Priklausomai nuo norimos kokybės reikėtų apsispręsti dėl norimų formatų: kokybiškiausiai atkuriamas Audio CD formatas, tuo tarpu bet koks suspaustas MP3 muzikinis kūrinys praras dalį kokybės.

Visi multimedia grotuvai, išskyrus tuos, kurie nepalaiko optinių laikmenų, palaiko klasikinis VCD, SVCD, DVD formatus. Labai daug grotuvų dabar palaiko ir MPEG4 (DivX, XviD, 3viX formatus). HD vaizdo kodeksų, tokių kaip H.264, sutinkamas gana retai, tačiau visa tai yra suprantama, kadangi automobilinių grotuvų ekranai pasižymi kuklia raiška – dažnai sutinkamas 800x480 taškų raiškos ekranai (netgi pažangiausiuose modeliuose), tuo tarpu net ir ne pačios didžiausios aukštos raiškos kokybinis standartas reikalauja HD 720p, arba 1280 x 720 taškai.

Įvestys garsui ir vaizdui paprastai šifruojamos terminais AUX ir AV IN, sutinkamas ir specifinis lizdas galinio matymo kamerai. Taip pat yra USB ir SD sąsajos, skirtos NAND Flash kaupikliams ir kietiems diskams. Neretai sutinkamos ir specialios jungtys iPod, navigacijoms, CD/MP3/DVD keitikliams, kurios tinkamos tik konkrečių gamintojų produktams. Garso išvesties teorinis neiškraipytas galingumas sudaro 20 W, taigi net jei dokumentacijoje nurodyta daugiau, dažniausiai teks įsigyti garso stiprintuvą.