Rodyti po:thumbnail list viewtable list view
657 €
item photo
Šviesos diodai Yeelight Lightstrip Plus
3237 €

LED juostos

Šviesos diodų (LED) juostos turi ploną pagrindą (maždaug 0,2 milimetrų), ant kurio sumontuoti šviesos diodai. Tai vienas iš šviesos diodų produkcijos tipų, kuris vis labiau populiarėja (ypač dekoratyvinis apšvietimas), aišku, galima sutikti ir reklaminiuose išorės ir vidaus skelbimuose, neretai – automobiliuose (prietaisų panelės apačioje, gabaritinis apšvietimas ir t.t.).

LED juostų panaudojimas dažniausiai apribotas tik vartotojo fantazija, nei techninėmis šviesos diodų charakteristikomis. SMD diodų plėtros dėka juostos apjungia LED lemputės paprastumą, lankstumą diegime, suteikia galimybę pasirinkti skirtingas spalvas ir t.t. LED juostos gali būti šoninio apšvietimo ir tiesioginio apšvietimo tipo. Apsaugos lygiu jos gali būti be apsaugos (IP24 standartas), dalinai apsaugotos su silikoninių padengimu (IP47 standartas) ir apsaugotos nuo drėgmės ir dulkių (IP67 – IP68 standartai).

Kadangi kiekvieno atskirai paimti šviesos diodo švytėjimo galia yra nedidelė, tam, kad būtų galima pilnavertiškai pakeisti, pavyzdžiui, 50 W kaitrinę lemputę, LED turi būti naudojama 44 ir daugiau SMD tipo šviesos diodų arba 108 ir daugiau DIP tipo šviesos diodų. Paprastai tokie įrenginiai skirti 220V elektros tinklams, tačiau komplekte kartu su specialiais maitinimo šaltiniais galima naudoti ir esant žemesnei įtampai.

Puslaidininkiniai kristalai, kurie sudaro LED juostos pagrindą, yra lyderiai pagal tokius parametrus, kaip tarnavimo laikas ir elektros energijos ekonomija. Šviesos diodų pagrindu sukurtos juostos gali funkcionuoti 50 tūkst. ir daugiau valandų. Jei šiuos skaičius paverstume į metus, tai gautume apie dešimt metų, jei turėtume omenyje, kad tokios lempos kasdien šviestų po 12 valandų. Savo ruožtu, LED juostos už liuminescencines yra maždaug du – tris kartus taupesnės, tuo tarpu kaitrinės lemputės pagal šį rodiklį gali nusileisti iki 20 kartų ir net daugiau.

Kitas dalykas, kurį svarbu pabrėžti, kad šviesos diodų juostos „maitinasi“ labai nežymiu elektros energijos kiekiu: jos paprastai suvartoja 6-9 vatus, tuo tarpu kaitrinė lemputės – beveik 10 kartų daugiau. Jei didelės įmonės savininkai pereitų prie LED apšvietimo, tai leistų jiems per pirmus metus sutaupyti iki 90 procentų piniginių lėšų, kurios yra skirtos elektros energijai už apšvietimą apmokėti (tiesa, per antrus metus ekonomija smarkiai sumažės).

Turbūt vieninteliais LED trūkumais galima laikyti jų aukštą kainą ir nuolat su metais mažėjantį kristalo skleidžiamos šviesos ryškumą. Šviesos diodų šviesa gali būti šaltai baltos, natūraliai baltos ir šiltai baltos spalvos. Kai kurios lemputės gali turėti kontrolerį, reguliuojantį švietimo ryškumą. Tokiu būdu, ekonomiją galima padidinti.

Diegiant LED juostas, nepageidautina, kad į jas kristų tiesioginiai saulės spinduliai, kadangi tai sumažins jų resursą; naudojant paprastas LED juostas, nepageidautina, kad į jas patektų drėgmė ar vyktų kondensacijos procesas, kadangi tai sumažins tarnavimo laiką. Diegiant LED juostas, SMD 5050 ir SMD 3020 modifikacijas pageidautina diegti ten, kur gerai išsklaidoma šiluma, kadangi kitokiu atveju galimas perkaitimas; taip pat atsižvelgti reikėtų į tai, kad LED juostos būtų jungiamos ne ilgesnėmis kaip 5 metrų atkarpomis, kadangi yra tikimybė, jog ilgesnėse pradžia juostos švies ryškiau, tuo tarpu galas – blankiau, taigi reikėtų jungti jas dar reikėtų ir lygiagrečiai energijos šaltinio atžvilgiu.