Rodyti po:thumbnail list viewtable list view
item photo
Kompiuteris viskas viename HP EO 800 G5 AiO i5-9500 23.8i 8GB W10P
1.33845 €
item photo
Kompiuteris viskas viename LENOVO V530-24ICB AIO i5-9400T
1.00180 €
item photo
Kompiuteris viskas viename HP ProOne 440 G5 i5-9500T 23.8i 8GB W10P
1.02042 €
item photo
Kompiuteris viskas viename LENOVO ThinkSmart HUB500 i5-7500T (ND)
2.04951 €

Viskas viename All in One

Kompiuteriai „Viskas viename“ (All in One) priklauso kategorijai - stacionarūs kompiuteriai, kurie tradiciškai statomi ant stalo, tačiau yra tradicinių dviejų dalių Desktop tipo kompiuterių atmaina. Paprastai All in One tipo kompiuteriai dar vadinami monoblokais, kadangi stacionaraus asmeninio kompiuterio konstrukcinė schema numato, kad sisteminiai blokai, monitoriai, o kartu ir web kameros, mikrofonai, garso kolonėlės apjungti į vieną įrenginį, kurį paprastai dauguma vartotojų tiesiog vadina monitoriumi, nors tai yra tiek viena iš All in One tipo kompiuterių sudedamųjų dalių.

Iš All in One tipo kompiuterių gamintojų galima išskirti Asus, HP, Dell, MSI, Toshiba ir Lenovo, kurių produkcija Lietuvoje yra gana plačiai išplitusi.

Toks stacionaraus kompiuterio tipas yra patogesnis (užima mažiau vietos, kadangi vietoj dviejų dalių – kompiuterių korpusai su komponentais ir monitoriais – yra tik vienas dalis, apjungianti viską viename monitoriaus korpuse), o taip pat estetiškai patrauklesnis, ypač tai atvejais, kai dizainas atlieka tikrai svarbų vaidmenį. Taip pat toks kompiuteris yra mobilesnis (nei tradicinis stacionarus kompiuteris), jei reikėtų jį transportuoti. Iš kitos pusės, toks All in One tipo kompiuteris daug sudėtingiau atnaujinamas, tame tarpe, sunkiau savarankiškai atnaujinti tam tikrus komponentus ir juos aptarnauti.

Pavyzdžiui, paprastai naudojami nešiojami kompiuteriai ir jų komponentai, kadangi kompiuteriuose – monoblokuose yra labai mažai erdvės. Paprastai suteikiama lengva prieiga prie tokių komponentų, kaip kietas diskas, operatyvioji atmintis, kuriems sugedus, juos galima operatyviai pakeisti. Kiek sudėtingesnis būna priėjimas prie aušinimo sistemos, taigi išvalyti ją nuo dulkių kartais būna problematiška, tenka ardyti beveik visą tokį kompiuterį. Antra vertus, yra nemažai integruotų komponentų, kurių gedimo šalinimas namų sąlygomis paprastai sudėtingas arba neįmanomas, tad tenka kreiptis į garantinius servisus: čia galima paminėti, pavyzdžiui, integruotos kameros, garsiakalbių, mikrofono, periferinių jungčių (tinklo, USB ir kt.) gedimo atvejus ir t.t.

Modernizuoti tokius kompiuterius paprastai taip pat sudėtinga dėl jų komponentų išskirtinės konstrukcijos: specialios pagrindinės plokštės, įlituoti procesoriai ir vaizdo plokštės (tam tikrais atvejais, jei naudojama diskretinė vaizdo plokštė, galima ieškoti naujesnių komponentų). Praktiškai daugumoje atvejų, atnaujinimo galimybės tokios pačios, kaip ir su nešiojamais kompiuteriais (kadangi dažnai naudojami tie patys komponentai), tačiau privalumas yra didelis ekranas, kuriuo negali pasigirti mobilūs kompiuteriai.

Monoblokų ekranai naudoja įstrižaines kurios yra gana įvairios, jos svyruoja nuo 18 colių iki pat 27 colių (ateityje įmanoma ir dar didesni variantai), dažnai naudojami sensoriniai ekranai, kurie leidžia įvesti informaciją pirštu arba specialiu rašikliu. Paprastai tokio ekranu funkcionalumą geriausiai išnaudoja operacinė sistema Microsoft Windows 8 (ir naujesnės), kadangi jų vartotojo grafinės sąsajos gerai pritaikytos sensorinei duomenų įvesčiai.